O městských hráchČas na Štvanici – Ostrovní bojovka v rámci festivalu Storytelling!

Datum konání: 24.10.2015 (Praha)


Pražský ostrov Štvanice čeká ostrovní bojovka, v rámci které si můžete zkusit cestování v čase a seznámit se s historií, současností i budoucností ostrova.
Hra se uskuteční v rámci festivalu Storytelling! hned dvakrát – dopoledne pro rodiny s dětmi a odpoledne pro dospělé.
Lístky na hru si můžete kupovat přes portál HitHit zde.

Těšíme se na vás!

——————-
Více informací o festivalu Storytelling! (aktuality najdete na facebookové události)

Podzimní festival vyprávění se hlásí o slovo, aby vám představil různé formy vyprávění příběhů a ukázal storytelling jako jedinečný druh zábavy a návrat k tradici vypravěčství.

Po komorním nultém ročníku v listopadu 2014 pořádá spolek Storytelling první ročník festivalu vyprávění Storytelling! 2015, který rozžije příběhy dvě magická místa –
pražský ostrov ŠTVANICE (24. 10.)
a staré brněnské nádražní překladiště MALÁ AMERIKA (7. 11).

Srdečně vás na festival zveme, protože víme, že příběh je základní jednotka lidské mysli a vyprávění prokrvuje mozek. A na podzim se musí prokrvovat!

Přispějte nám do klobouku, ať může festival vůbec vzniknout, my se vám odvděčíme, jak nejlíp umíme – příběhy!
https://www.hithit.com/cs/project/1670/festival-storytelling-2015-a-ostrovni-bojovka

Program 24. 10. PRAHA

10:00- 12: 00 Čas na Štvanici, ostrovní hra pro rodiny s dětmi

12:00- 13:00 Pohádky Slovosledí babičky

Vypravěči souboru Slovosledi vypráví pohádky, co vám na očích uvidí.
Stále se měnící pásmo pohádek a příběhů pro menší i trochu větší diváky okořeněné písničkami a kdo ví čím ještě – to musíte zažít!

14:00- 15:00 DIAGNÓZA: POEZIE

Příběhová mozaika motivů a témat ze života Jiřího Ortena a Ivana Blatného nazkoušená metodou storytellingu. Vypravěčský pokus přiblížit se duši básníka.

A nemysli si, že Tě zradím! – takto končí jeden z mnoha dopisů básníka Jiřího Ortena básníkovi Ivanu Blatnému. Rozhodli se, že si na den Ortenových dvacátých narozenin 30. srpna 1939 společně pustí plyn. Tito dva mladí muži žili v očekávání vydání prvních sbírek a velmi brzo se měli stát těmi nejvýraznějšími básníky své generace. Trpěli ale tou nejvíce zničující diagnózou zvanou Poezie.

16:00- 18:00 Čas na Štvanici, Ostrovní hra pro dospělé

18:30- 19:30 REGENERACE, babičky vypráví

Regenerační a mezigenerační vyprávění, čtení a improvizování vás zavede doprostřed osobních příběhů několika vypravěčů, u kterých nikdy nevíte, jestli si zrovna vymýšlí a nebo vzpomínají. Jedinečné příběhové vystoupení účastníků kurzu Storytellingu ve volnočasovém centru pro seniory- Centru Elpida.

19:30- 21:00 SLAM, bitva mezi storytellingem, stand upem a slam poetry

Co mají tyto tři žánry společného a čím se liší?Nový formát jevištní zábavy. Známá i neznámá jména ve známém i neznámém prostředí. Tři týmy, moderátor a podstatná role publika.

22:00 Koncert kapely SEN – kapely, co se vám zdá!

23: 00- 02:00 DJs
Na vlnách příběhů tančíme a tančíme.

Po celý den festivalu budete mít možnost zahrát si s přáteli nebo rodinou stolní hru Fiasco rpg, kterou vás provedou zkušení hráči z Mephitu. Hry budou startovat ve 12.00, 16.00 a dále po domluvě.

PROGRAM BRNO 7. 11.

program stále kompletujeme

Celodenní atrakce:

Příběhové instalace studentů Ateliéru environment při FaVU VUT Brno.

Příběhový blešák- prodejte své krámy, oblečky a recivěci pomocí příběhu, který se k nim pojí.

12:00- 13:00 Pohádky Slovosledí babičky

Vypravěči souboru Slovosledi vypráví pohádky, co vám na očích uvidí.
Stále se měnící pásmo pohádek a příběhů pro menší i trochu větší diváky okořeněné písničkami a kdo ví čím ještě – to musíte zažít!

13:30- 14:30 Storytelling školám Svět podle Čapka

Karel s Josefem nebo Peča a Kičínek? Je Masaryk Dušín nebo Rikitan? A co znamená, když dívce nabídne banán? Víte, že se pátečníci scházeli ve čtvrtek? A koukáte na to, abyste byli?

Cesta do životních příběhů géniů, kteří prožili československý rozkvět, ale i podzim. Umělci a politici, politici a umělci – jak vlastně žili? Nyní hrdinové stavění na piedestal, kým skutečně byli ve své době?

15:00-16:00

16:30- 17:30

18:00- 19:00 KomiXXX ve vlastní šťávě

Koprodukční projekt mezi mezinárodním komixovým festivalem KOMA a festivalem Storytelling! 2015

Osobní příběhy vypravěčů obohacené o vizuální složku – živé kreslení příběhu jakožto procesuální ilustrace verbální interpretace. Symbióza vypravěče a ilustrátora. Dva příběhy, dva životy, dva komixy. Oboustranná improvizace. Humor jako prostředek hospodské psychoterapie před vašima očima a ušima!

20:00 -21:00 MAKAK

Hudební mozaika, kterou prochází ne vždy jasně rozpoznatelná dějová linka.

Makak to jsou něžné beaty, hlasové struktury, loopy, samply i akustické nástroje. Inspiraci nachází violoncellistka a multiinstrumentalistka Kateřina Koutná skrytá pod pseudonymem především v přírodě, na Moravě, ve vesmíru a u indiánských šamanů. Pro festival Storytellingu připravuje speciální příběhové audiovizuální vystoupení. Zazní dosud neslyšené písně z chystaného EP. Výtvarnice Anna Balážová, se kterou Makak dlouhodobě spolupracuje, podpoří vyprávění promítáním svých kreseb, animací a videa.

22:00- 23:00 3000 HODIN

Storytellingový muzikál o Lolo Ferrari

To jste ještě neslyšeli. Experiment se slovem a hudbou na pozadí příběhu jedné velké choroby. Nová brněnská kapela 3000 HODIN uvádí svůj premiérový koncert. Storytellerka-zpěvačka, Fingersinger aneb muž a kaossilator, kytara, bicí. Improvizace opouští zdi zkušebny.

23:00 OHEŇ

Společný rituál na zahnání špatných konců vašich příběhů

23:00- 02:00 DJs

Na vlnách příběhů tančíme a tančíme.